6 ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

1030 731 Los Majkelos

5 grudnia grupa uczniów z klasy 6a i 5b uczestniczyła w 6 ŚLĄSKIM FESTIWALU NAUKI w Katowicach. Mieliśmy przyjemność brać udział w wykładzie z języka polskiego pt.: „ Sztywny jak Pinokio, koszałki-opałki, (pora na) małe co nieco…, czyli literackie korzenie związków frazeologicznych” prowadzonym przez Panią Profesor Agnieszkę Pielę z Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o nowe frazeologizmy, ale także nauczyli się odnajdować znajome im związki wyrazowe w dziełach literackich. Pani Profesor oczarowała publiczność swoją osobą – życzliwością, uśmiechem i umiejętnością kontaktu z młodzieżą. Słuchacze z SP 45 wzięli także udział w konkursowych potyczkach, za które otrzymali wyjątkowe nagrody – słowniki napisane przez Naszą prelegentkę.

Śląski Festiwal Nauki to nie tylko obszar rozwoju humanistycznego, to także spotkanie z innymi dziedzinami nauki, które stały się nam bliższe dzięki eksperymentom, grom, zabawom, wykładom, filmom i warsztatom. Można było ucieszyć wzrok nowinkami technicznymi, ale także spędzić czas na zwiedzaniu poszczególnych stoisk naukowych.

W przyszłym roku zapraszamy większą grupkę uczniów 😊

Z pozdrowieniami Agata Gierlotka

 

 

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos