Szkolna kampania SP45: #RAZEM_SP45

1030 731 Los Majkelos

Droga Społeczności! 

od września w klasach I-VIII w naszej szkole prowadzimy zajęcia z edukacji prozdrowotnej, podczas której trenerzy uczą rozpoznawać emocje, demonstrują metody samoregulacji ułatwiające codzienne funkcjonalnie.

Do tej pory trenerzy prowadzą zajęcia o tematyce:

– „Jak dbać o własne granice osobiste? Czym jest asertywny komunikat zwrotny i jak dbać o swoje potrzeby nie raniąc drugiej osoby.”

– „Jak ważne są emocje. Jak je rozpoznajemy? Co nam mówią? Do czego się przydają?”

– „Jak mogę pomóc innym? Metoda trzech pokojów Disneya (realiści, marzyciele, krytycy)”

– „Czym jest empatia, co nam daje, co to znaczy być empatycznym”

– „Co wiemy o stresie. Przyczyny stresu, teoria mózgu trójdzielnego, sposoby radzenia sobie ze stresem (box breathing, brain gym, joga śmiechu, etc).

Każda z klas będzie uczestniczyć od 2 do 3 takich zajęć w półroczu.

Teraz rozpoczynamy kolejny etap naszego szkolnego projektu czyli kampanię edukacyjną:

#RAZEM_SP45_otwarta_glowa_w_poszukiwaniu siebie

Jest to wspólna akcja dla uczniów, rodziców i nauczycieli (naszej społeczności SP45), której celem jest otwarty dialog i kampania edukacyjna na rzecz zdrowia psychicznego oraz wsparcia osób w kryzysie.

21 listopada kampanię #RAZEM_SP45 otworzył spot składający się dwóch części:

podcastu, w którym bohaterkom głosu udzieliły Julia Kuchciak i Julia Wilk z klasy 8d;

przesłania od Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII w składzie: Oliwia Dratwińska (8f), Oliwia Pogan (8c) i Zuzanna Gil (6a).

22 listopada dla zapisanych rodziców odbędył się warsztat szkoleniowy z p. Moniką Szczepanik pt.: „Czy leci z nami pilot? O trudnych emocjach naszych dzieci.”.

28-30 listopada odbędą się (w każdej klasie IV-VIII) zajęcia w ramach języka polskiego o tym, że bohaterów znajdziemy nie tylko w książkach, o prozie życia i poezji w prostych słowach: „jestem obok”. Podczas zajęć każdy z uczniów otrzyma 2 wlepki, rysunek do jednej z nich wykonała Amelka Gulik z klasy 6a.

28 listopada – 3 grudnia RZECZNIK PRAW UCZNIA: p. Magdalena Wiśniewska podczas lekcji biologii  opowie, jak emocje wyglądają od strony biologii, o neuroprzekaźnikach, o zdrowiu w ujęciu mentalnym, a także o roli zdrowego odżywiania, higieny dnia codziennego, również opowie o roli Rzecznika Praw Ucznia w szkole.

12-16 grudnia odbędą się lekcje wychowawcze o emocjach, o samotności, o samotności również w święta – o samoregulacji (forma warsztatowa).

III etap działań przewidziany jest na luty i marzec 2023

W szkole w kilku miejscach pojawią się wlepki i plakaty przygotowane przez SU dotyczące pomocy psychologicznej, przygotowane graficznie i tekstowo przez uczniów (we wsparciu pedagogów i psychologa). Pojawią się też minikampanie SU IV-VIII.

Stay tuned!

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos