Klasa 2c: Co my wiemy o jesieni?

1030 731 Los Majkelos

Klasa II c dobrze wie, że zdobywanie i utrwalanie wiedzy nie musi być nudne. W ramach projektu edukacyjnego „Pory roku” uczestniczyła w ciekawych zajęciach i wykazała się kreatywnością.

Dzieci wzięły udział w spotkaniu bibliotecznym, które specjalnie dla nich przeprowadziła pani Anna Orkisz z Biblioteki Młodzieżowej MBP w Sosnowcu. W trakcie zajęć obejrzały prezentację multimedialną i rozwiązywały literackie łamigłówki.

Uczniowie odbyli spacer po terenie zielonym wokół szkoły, w czasie którego porównywali oglądane w podręcznikach zdjęcia drzew i krzewów z ich rzeczywistym wyglądem w naturze. Zbierali również różnorodne materiały roślinne. Przyniesionymi okazami upiększyli klasowy kącik przyrody. Z nagromadzonych darów jesieni stworzyli sowy i ludziki.

Najwięcej pozytywnych emocji dostarczyło dzieciom wspólne wykonywanie barwnego drzewa. Ta praca plastyczna stała się niezwykłą ozdobą sali lekcyjnej.

 

Już niedługo w zimowe dni powrót do jesiennych wspomnień będzie dla uczniów miłym przeżyciem.

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos