Caritas: warsztaty medialne dla wolontariuszy

1030 731 Los Majkelos

15  listopada wolontariusze Szkolnego Koła Caritas  naszej szkoły gościli w murach siedziby Caritas Diecezji Sosnowieckiej na warsztatach medialnych.

Warsztaty miały za zadanie zainteresować i rozwinąć umiejętność pisania, przełamywania osobistych barier psychicznych, samodzielnego i krytycznego myślenia oraz nauki odpowiedzialności i pracy w zespole przy tworzeniu przekazu.

W cyklu czterogodzinnych zajęć  w tajniki  zawodu dziennikarza wprowadzali młodzież: ks. Przemysław Lech – dyrektor Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej, Magdalena Sierka – rzecznik prasowy Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, odpowiedzialna za media społecznościowe oraz Dariusz Niebudek – polski aktor teatralny i filmowy, reżyser, wokalista, konferansjer.

W trakcie warsztatów młodzież poznała filozofię działania poszczególnych mediów społecznościowych oraz algorytmy, które decydują o zasięgach postów na Facebook’u i Instagramie. Na bazie tej wiedzy uczestnicy stworzyli własne posty we wspomnianych social mediach.

Uczestnicy warsztatów zaznajomili się również z zasadami redagowania depesz prasowych, a więc odpowiedniego formułowania tytułów, redagowania leadów (wstęp depeszy) oraz właściwej kompozycji treści tego typu tekstów dziennikarskich.

Każdy z wolontariuszy miał też okazję wystąpić po raz pierwszy w życiu przed kamerą i nagrać tzw. „setkę”. Po nagraniu uczestnicy otrzymywali informację zwrotną
i wskazówki w jaki sposób zachowywać się przed kamerą, jak właściwie używać głosu i formułować swoje wypowiedzi.

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos