Kolorowy świat chemii w MAŁEJ SKALI

1030 731 Los Majkelos

🧪Jak barwne i ciekawe mogą być doświadczenia z chemii przekonali się uczniowie klas 8a, 8b, 8c, 8d, 8e i 8f, którzy zapoznali się z wskaźnikami kwasowo-zasadowymi i pojęciem skali pH. Rolę roztworów o odczynie kwasowym, obojętnym i zasadowym pełniły ocet, sok z cytryny, woda i mydło.

🧫Uczniowie podczas lekcji wykorzystali technikę doświadczeń w małej skali. W tej metodzie objętości odczynników chemicznych nie mierzymy w mililitrach, ale w kroplach. Dzięki zużyciu bardzo niewielkich ilości odczynników, chemia w małej skali nie generuje kosztów i odpadów przy zachowaniu pełnej wartości merytorycznej i poznawczej doświadczenia chemicznego.

🌡Mozemy zobaczyć, że najwięcej wiedzy, umiejętności i frajdy uczniowie wynoszą z własnego eksperymentowania.

Agnieszka Andrejczuk
nauczyciel chemii

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos