Sukces Ady Kęsik w konkursie plastycznym.

1030 731 Los Majkelos

„W drodze do Polski – losy Śląska po powstaniach”, taki tytuł nosił Wojewódzki Konkurs Plastyczny, zorganizowany przez Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej bramy stawiane z okazji uroczystości objęcia przez Polskę, przyznanej jej części Górnego Śląska.

Wydarzenia te miały miejsce w roku 1922. Górnośląskie miasta i miasteczka prześcigały się budując te ciekawe formy architektoniczne, które można porównać do rzymskich łuków triumfalnych. Wykonując pracę plastyczną należało połączyć wiedzę historyczną z umiejętnościami plastycznymi.
Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Helena Juszczyk, Daria Leszczyńska, Kornelia Kiwior i Adrianna Kęsik, która zdobyła Wyróżnienie w tym konkursie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!! ☺️
Jest to pierwszy tegoroczny sukces plastyczny i mamy nadzieję, że kolejne też nadejdą.

 

autorka: Ada Kęsik (klasa 4b)

autorka: Helena Juszczyk (klasa 5c)

autorka: Daria Leszczyńska (klasa 5c)

autorka: Kornela Kiwior (klasa 5c)

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos