KOLOROWE KREDKI – RECYKLINGOWA AKCJA CHARYTATYWNA

1030 731 Los Majkelos

Szanowni Rodzice oraz Dzieci!
Nasza Szkoła włączyła się w akcję recyklingową „Kolorowe Kredki”, której celem jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach oraz zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na różne cele charytatywne.

🖍Co zbieramy?
Kredki świecowe i ołówkowe w dowolnym stanie. Mogą być częściowo zużyte i połamane, ale muszą być czyste.
🔴Mile widziane nowe kredki i piórniki.

🟡Co dzieje się dalej?
Kredki ołówkowe: grupa wolontariuszy segreguje je i temperuje. Zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki, które zapełnione odrestaurowanymi kredkami, są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci. Kredki świecowe są przetapiane, dzięki czemu powstają nowe! Kredki zyskują drugie życie i mogą znowu rysować.

🔵Kredki prosimy wrzucać do pojemnika, który znajduje się na parterze w holu szkoły.

Akcja trwa do 28.10.2022r.

Opiekunowie akcji:
Marta Błachno – Nowak
Dominika Łaska

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos