XI edycja projektu „Młodzi Jałmużnicy”

1024 537 Los Majkelos

Za nami inauguracja XI edycji projektu „Młodzi Jałmużnicy”, zorganizowanej przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Tegoroczne spotkanie odbyło się 6 października w Sali Widowiskowej MUZA w Sosnowcu i zgromadziło uczniów i wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas. Naszą szkołę reprezentowało troje wolontariuszy wraz z opiekunem.

Wśród zaproszonych gości pojawił się m.in. bp Grzegorz Kaszak, Arkadiusz Chęciński – prezydent Sosnowca, Wojciech Skrzydło – dyrektor Auchan Sosnowiec oraz ks. Przemysław Szot – dyrektor sosnowieckiej Caritas

W tym roku obchodzimy 30-lecie Diecezji Sosnowieckiej, a więc także 30 lat istnienia diecezjalnej Caritas. To szczególna okazja do dziękczynienia za ogrom dobra i pomocy, która przez te lata trafiła do potrzebujących przez ręce księży, pracowników i wolontariuszy zaangażowanych w dzieło Caritas.

Uczestnicy inauguracji XI edycji „Młodych Jałmużników” mieli okazję spotkać osadzonych, którzy przybyli z Zakładu Karnego w Wojkowicach w towarzystwie swojego kapelana
– ks. Rafała Madeja. Jeden z więźniów dał świadectwo o swoim życiu: o błędach, za które trafił „za kratki” oraz o drodze nawrócenia, na której na nowo odnalazł Boga i samego siebie.

Na uczestników wydarzenia czekała jeszcze jedna niespodzianka: odwiedziny oddziału Sił Antyterrorystycznych, których można było podziwiać w pełnym umundurowaniu
i wyposażeniu.

 

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos