Akcja „Sprzątanie Świata” – klasy 7c i 7b

1030 731 Los Majkelos

„Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też!” – Wojciech Młynarski.

♻️Nasza szkoła wzięła udział w 29. edycji Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2022, które odbyło się pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze!”.

♻️Akcja zorganizowana została we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia.

♻️Uczniowie wybrali się do Ośrodka Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie, gdzie uczestniczyli w prelekcji na temat segregacji śmieci. Następnie odbyły się warsztaty tworzenia słomek z papieru oraz ozdób z materiałów biodegradowalnych.

♻️W drodze powrotnej posprzątaliśmy pobliski teren miejski. Przyczyniliśmy się tym samym do poprawy estetyki naszego najbliższego otoczenia oraz do odciążenia natury przed zalegającymi, trudno rozkładającymi się odpadami.

Magdalena Wiśniewska i Agnieszka Cofór

 

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos