Spektakularne zwycięstwo. Cała pula dla SP45!!!

1030 731 Los Majkelos

Szkoła Podstawowa Nr 16 w Sosnowcu była organizatorem Miejskiego Konkursu Plastycznego „Jan Matejko – portret wybitnego artysty i patrioty”. Podczas zajęć szkolnego kółka plastycznego uczniowie poznali sylwetkę, oraz dzieła tego wybitnego Polaka. Bitwa pod Grunwaldem, Hołd Pruski, Konstytucja 3 Maja, Kazanie Skargi, Poczet Królów Polskich i wiele, wiele innych dzieł ilustrujących ważne wydarzenia dla Naszego Narodu. Owocem tego spotkania, były kolejne dzieła sztuki czyli portrety wielkiego Mistrza wykonane przez naszych uczniów.

W kategorii klas 7-8:
I miejsce zdobyła Hanna Piotrowska z klasy 7g,
II miejsce Maja Apostolska z klasy 7f,
a miejsce III Kaja Dębowska z klasy 7f.

W kategorii nieco młodszej 4-6:
I miejsce zdobyła Alicja Szczepaniak z klasy 6a,
II miejsce Daria Leszczyńska z klasy 4c,
a miejsce III zajęła Martyna Dziura z klasy 6b.

Wszystkim ogromnie gratulujemy!!!
Marta Lachor-Winiarska
Artysta plastyk

I miejsce zdobyła Hanna Piotrowska z klasy 7g

II miejsce Maja Apostolska z klasy 7f

III miejsce  Kaja Dębowska z klasy 7f

I miejsce zdobyła Alicja Szczepaniak

II miejsce Daria Leszczyńska z klasy 4c

III zajęła Martyna Dziura z klasy 6b

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos