Mole książkowe w MBP

1030 731 Los Majkelos

W piątek 13 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej na ul. Gospodarczej, nasze szkolne kółko teatralne wystawiło spektakl pt. „Mole Książkowe”. Na premierę zostały zaproszone dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 57 w Sosnowcu, z grupy WRÓBELKI. 4 i 5-latki były zachwycone spotkaniem z młodymi aktorami. Spektakl został stworzony z myślą o promocji czytelnictwa, zwłaszcza wśród najmłodszych – dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkoły podstawowej.
Bohaterowie – tytułowe Mole Książkowe, to wesołe owady, które wraz z pozostałymi przyjaciółmi, zachęcają do odwiedzenia biblioteki. Cały spektakl dostosowany jest formą przekazu do najmłodszych dzieci. Dowcipne i wesołe dialogi, monologi; proste, ale rzucające się w oczy kostiumy i profesjonalna gra aktorska, została nagrodzona przez WRÓBELKI gromkimi brawami. Aktorzy, w podziękowaniu za ich występ, otrzymali piękny prezent od Pań i dzieci z przedszkola.

Nie obyło się także bez przymierzania kostiumów i zdjęć z uczniami naszej szkoły. Wszyscy bawili się doskonale, dlatego…Mole jeszcze powrócą 😊

Warto wspomnieć, że za piękne ubrania postaci oraz charakteryzację odpowiadają sami aktorzy, a tekst spektaklu stworzyła opiekunka kółka teatralnego. Aktorzy wytrwale ćwiczyli swoje role nawet podczas sobotnich spotkań, dlatego dla nich ogromne podziękowania.

Dziękujemy także Pani Kierownik biblioteki za zaproszenie naszej aktorskiej grupy i możliwość wystawienia spektaklu przed najmłodszą publicznością.

Z pozdrowieniami
Agata Gierlotka

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos