Szkolny konkurs „Mistrz Słowa” rozstrzygnięty!

1030 731 Los Majkelos

Drodzy Uczniowie!

5 kwietnia, z okazji trwającego Tygodnia Kultury Języka Polskiego, odbył się szkolny konkurs „Mistrz Słowa” . Trzydziestu pięciu reprezentantów klas 7 – 8 przystąpiło  do testu wymagającego znajomości poprawnej polszczyzny. Zadanie okazało się niełatwe! Jury konkursowe przyznało trzy równorzędne nagrody za najlepszy wynik punktowy. Zwycięzcami, którzy sprostali zawiłym zasadom polskiej normy językowej, zostali następujący uczniowie:

Mikołaj Jawór, kl. 8 F

Alicja Ligęza, kl. 7 A

Kalina Śliz, kl. 8 F

Nazwiska podano w kolejności alfabetycznej 😊

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom, serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, iż wydarzenie to na stałe zagości w szkolnym repertuarze konkursowym i w przyszłym roku będzie cieszyć się nie mniejszą popularnością.

Dla miłośników języka polskiego zamieszczamy link z testem. Poprawne odpowiedzi zaznaczono pogrubioną czcionką:

<<< TEST JĘZYKOWY: „Mistrz Słowa” >>>

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos