Diecezjalny konkurs plastyczny w roku 100. rocznicy przyłączenia Górnego Śląska do Polski

1030 731 Los Majkelos

W tym roku obchody 30 rocznicy powstania Diecezji sosnowieckiej wpisują się w 100 rocznicę przyłączenia Górnego Śląska do Polski.

Biskup Grzegorz Kaszak chciałby przypomnieć i pokazać wkład mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego w pomoc powstańcom śląskim, dla których Zagłębie Dąbrowskie było jednym z pierwszych ośrodków państwa polskiego, które udzieliło im wsparcia wówczas, gdy walczyli o włączenie swej ziemi do odrodzonej niecały rok wcześniej Rzeczypospolitej.

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu zaprasza uczniów klas I – VIII do udziału w konkursie plastycznym pod honorowym patronatem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka na Projekt znaczka pocztowego, upamiętniającego wkład Zagłębia Dąbrowskiego w Powstania Śląskie pod hasłem: „W hołdzie poległym powstańcom śląskim i Zagłębiakom, którzy im pomagali”.

Więcej informacji na temat konkursu udzielają
p. Marta Lachor – Winiarska
p. Beata Szafraniec

Zapraszamy do udziału!

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos