PHOENIX ACTIVE SCHOOL – relacja w warsztatów

1000 562 Los Majkelos

Systematyczna aktywność fizyczna sprzyja zachowaniu zdrowia, a także neutralizuje stres, do tego uczy dyscypliny oraz prawidłowych nawyków zdrowotnych. Ważną rolę w tworzeniu takich nawyków wśród dzieci odgrywają rodzice, ale także szkoła i zajęcia wychowania fizycznego.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennych warsztatach sportowo-edukacyjnych z Pho3nix Kids Poland.
Program PHOENIX ACTIVE SCHOOL jest to największy w Polsce sportowy konkurs dla szkół, nad którym patronat objął Polski Komitet Olimpijski.

Zajęcia sportowo-edukacyjne były nagrodą w konkursie.

Spotkanie podzielone było na dwie części. W części teoretycznej uczniowie spotkali się z Mateuszem Wysoczyńskim, jest to polski pływak, reprezentant Polski. Do 2016 roku specjalizował się w stylu grzbietowym. Od 2016 głównie delfinista i kraulista. Jego głównymi dystansami są: 100 m, 200 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem delfinowym. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Reprezentant Polski na wielu zawodach międzynarodowych w tym Mistrzostwach Świata.

Sportowiec opowiadał o swojej karierze sportowej, udzielał odpowiedzi na pytania uczniów, motywował do pracy nad sobą. Uczniowie w części sportowej mogli sprawdzić swoją skoczność, siłę, wytrzymałość i koordynację.

Relację przygotowała: p. Anna Marzec

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos