DZIEŃ POLSKO-UKRAIŃSKI

1000 708 Los Majkelos

9 listopada w barwach niebiesko-żółtych obchodziliśmy w szkole DZIEŃ POLSKO-UKRAIŃSKI. Z tej okazji klasy młodsze w trakcie lekcji zapoznały się z bajką ukraińską „Pan Kotowski”. Klasy starsze obejrzały prezentacje multimedialną z najważniejszymi faktami o Ukrainie.

Dla uczniów z klas 4-6 został ogłoszony konkurs na plakat o Ukrainie, a klasy 7 i 8 wzięły udział w „Konkursie wiedzy o Ukrainie”. Przedstawiciele klas odpowiadali na pytania związane z polityką, kulturą, przyrodą i zwyczajami naszych sąsiadów.
W konkursie wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn, z których bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja klasy 8c w składzie: Wiktoria Jachym, Kinga Wikarek i Michał Formowicz. Drugie miejsce zajęła drużyna 8a,w składzie: Zuzanna Piwowar, Oskar Dawiskiba i Zuzanna Tondos, natomiast miejsce 3 ex aequo zajęły klasy 8f (Martyna Komenda, Maciej Janikowski i Filip Makowski) i 8d (Olaf Bojanowski, Kajetan Wolski i Konrad Kubara).
Po konkursie zorganizowany został pyszny poczęstunek, składający się tradycyjnych ukraińskich potraw, przygotowany przez Panią Mariane Prushkovską, mamę uczennicy klasy IId.

W ramach projektu edukacyjnego „Poznaj Europę przez zabawę” do wspólnego świętowania dołączyła się także świetlica szkolna. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z wyglądem flagi Ukrainy, poznali symbolikę jej kolorów, wysłuchali piosenek w języku ukraińskim, przygotowali pracę plastyczną w barwach niebieskim i żółtym oraz dowiedzieli się różnych ciekawostek na temat Ukrainy, z których największym zaskoczeniem okazała się 12 stopniowa skala oceniania w szkołach ukraińskich.
Mamy nadzieję, że obchody DNIA POLSKOUKRAIŃSKIEGO staną się tradycją naszej szkoły.

Organizatorzy
Agnieszka Mączka
Marta Koterwa-Stolarska

 

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos