5c i 5d na warsztatach w ogródku Wydziału Nauk o Ziemi

1000 710 Los Majkelos

Uczniowie klasy 5C i 5D pod opieką p. Anny Marzec i p. Pauliny Więcek wybrali się na wycieczkę do Wydziału Nauk o Ziemi, oraz do pizzerii z okazji dnia chłopaka.

Klasa 5C podczas warsztatów nauczyły się co to jest pogoda, jakie są jej elementy, oraz jak wygląda mapa pogody. Mieli okazje dowiedzieć się co oznaczają tajemnicze symbole pogodowe i odczytywali stan pogody podczas wycieczki po ogródku meteorologicznym.

Uczniowie klasy 5D poznali podstawowe klasyfikacje skał osadowych, magmowych i metamorficznych. Zapoznali się ze składnikami, które je budują i za pomocą podstawowych cech opisywali skały. Podczas zajęć, uczestnicy pracowali w czerech 5 osobowych grupach i mieli do dyspozycji kolekcję skał. W każdej kolekcji było ok. 20 różnych typów skał do rozpoznania.

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos