KLASA 5C i 5D W WIOSCE INDIAŃSKIEJ MC BIZON

1000 601 Los Majkelos

WIOSKA INDIAŃSKA MC BIZON to piękna polana z kolorowymi indiańskimi namiotami tipi. Można przenieść się w czasie i przeżyć niezapomniane chwile w świecie marzeń z dzieciństwa. Kto z nas dorosłych nie marzył o tym, aby być Indianinem, kowbojem, Indianką, postrzelać z łuku, posłuchać legend i historii życia Indian?

Historia losów czerwonoskórych jest zarówno piękna, barwna i niesamowita – jak i smutna. W wyniku kolonizacji białego człowieka w Ameryce wiele plemion indiańskich przestało istnieć lub zostały przepędzone i zamknięte do rezerwatów, w których żyją do dziś dnia. Ich bogata kultura pasjonuje i fascynuje. Przekonały się o tym klasy 5c i 5d.

 

Dziękujemy za wspólną zabawę

p. Anna Marzec i p. Paulina Więcek

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos