😁Tydzień szczęścia w szkole – FOTORELACJA😁

1030 579 Los Majkelos

Szczęcie daje nam chęć do działania, wspiera poczucie sprawstwa, dostarcza pozytywnych emocji i sprawia, że „rosną nam skrzydła”. Dlatego, oprócz tradycyjnych lekcji, uczymy się w szkole jak być na nie uważnym i jak je rozwijać.

 

W trakcie tygodnia szczęścia klasy:

– uczestniczyliśmy w dniu Tajnego Przyjaciela, który polegał na robieniu dobrych uczynków i przyjaznych gestów wylosowanej wcześniej osobie z klasy,

– przygotowaliśmy podręczną apteczkę SOS na smutne dni (czyli słoiczki pełne marzeń i dobrych myśli),

– bawiliśmy się na licznych wycieczkach klasowych,

– poznawaliśmy tajniki jogi śmiechu,

– rozmawialiśmy o emocjach,

– zrobiliśmy klasowe gazetki

– graliśmy w gry

– tworzyliśmy naszą własną, radosną, foto-budkę,

– podjęliśmy 7 dniowe wyzwanie pełne uważności,

– odkrywaliśmy praktykę wdzięczności.

 

W ramach szkolnego Tygodnia Szczęścia  klasa 4B dodatkowo realizowała projekt fotograficzny pt. „Szczęście niejedno ma imię”. Zadaniem uczniów było uchwycenie w obiektywie aparatu tego, co sprawia im szczęście i powoduje, że na twarzy pojawia się uroczy uśmiech. Uczniowie i Rodzice z entuzjazmem zaangażowała się w projekt, co zaowocowało pięknymi fotografiami.

 

Czasami jeden dzień może zmienić komuś życie, a co dopiero cały tydzień….

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos