„Osobliwości Świata Fizyki” – UŚ w Katowicach

1000 541 Los Majkelos

„Osobliwości Świata Fizyki” to wykłady, które opierają się na przeprowadzanych eksperymentach i są prowadzone przez naukowców pracujących na co dzień w laboratoriach Instytutu Fizyki. Pokazują, jak prawa fizyki działają w rzeczywistości.

Jak co roku, uczniowie klas ósmych i siódmych naszej szkoły wzięli udział w pokazach. W tym roku były to wykłady: „Bezcenna energia” i „Na fali”.

Uczniowie poznali różne rodzaje fal. Wiedzą już, że dzięki nim możemy widzieć, słyszeć, rozmawiać przez telefon, a także badać odległe zakątki kosmosu. Zobaczyli jak działa maszyna parowa, i dowiedzieli się, czym jest kołyska Newtona. Przeanalizowali również zmiany energii na torze z kulkami oraz zobaczyli domino z książek wspinające się po schodach.

Oryginalne i widowiskowe eksperymenty, jak zwykle wzbudziły emocje a wykonywane doświadczenia pozwoliły na głębokie zrozumienie pojęć, zasad i praw fizyki.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia

Anna Czernecka

Ewa Pieszczyk

   

 

<<<KLIKNIJ BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ>>>

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos