Wyniki II edycji ogólnopolskiego projektu „Eko-Szkoła 2021” – konkursy biologiczne

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas” – Florian Plit.

W tym półroczu uczniowie klas IV – VIII mieli okazję wzięcia udziału w wielu biologicznych konkursach szkolnych. Zdecydowanie dominowała tematyka ekologiczna, ponieważ nasza szkoła bierze udział w II edycji ogólnopolskiego projektu „Eko-Szkoła 2021”. W konkursach wzięło udział wielu uczniów.

Dziękujemy za tak liczny odzew i cieszymy się, że temat ochrony środowiska przyrodniczego nie jest Wam obojętny. Oto wyniki:

Konkurs na wykonanie budki dla ptaków/poidełka dla owadów:

Stasicka Elżbieta 6e – I miejsce

Kaszuba Małgorzata 8b, Foltyński Bartosz 7a – II miejsce

Kozik Martyna 8a, Lasa Kacper 7d – III miejsce

Formowicz Rafał7c, Gaj Patrycja 8b, Olbrycht Alan 7f, Shatova Maja6e – wyróżnienie

Konkurs na zdjęcie o tematyce przyrodniczej:

Ciećka Krystian 5b – I miejsce

Mazur Gabriela 8a, Pieter Wiktor 4d – II miejsce

Olbrycht Alan 7f, Zawalich Maja  f – III miejsce

Antonik Iga 8c, Jurczyńska Wiktoria 8d, Kasperowicz Maja 8e, Kozik Martyna 8a, Kosiur Sonia 8d, Mika Julita 8b, Mirza Nicole8e, Toporkiewicz Maja 6c, Zasucha Dawid 7b, Zasucha Wiktor 7b, Walcharz Maja 8e – wyróżnienie

Konkurs na sketchnotkę/komiks ekologiczny:

Kosiur Sonia 8d – I miejsce

Mazur Gabriela 8a – II miejsce

Kania Emilia 7e – III miejsce

Shatova Maja 6e, Piotrowska Hania 6e, Stajno Gabriela 8b – wyróżnienie

Konkurs na plakat lub prezentację na temat zagrożenia i ochrony Bałtyku:

Kosiur Sonia 8d – I miejsce

Mirza Nicole 8e – II miejsce

Zasucha Dawid 7b, Zasucha Wiktor 7b – III miejsce

Formowicz Michał 7c, Lech Patryk 7b, Mielcarz Marta 7e, Wójcik Agata 8b, Kozik Martyna 8a, Szweda Oliwia 8c, Rajkowska Zuzanna 6c, Niełacna Zuzanna 8c – wyróżnienie

Dziękuję za pomysłowość, zaangażowanie i poświęcony czas.

p. Magdalena Wiśniewska