Uroczyste wręczenie nagród po Konkursie Plastycznym „Bezpieczny w sieci”

1000 746 Los Majkelos

21 maja w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu „Bezpieczny w sieci”.

Konkurs odbył się w I semestrze, ale ze względu na sytuację epidemiczną organizator zdecydował o przesunięciu terminu rozdania nagród.

W wydarzeniu uczestniczył Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz pełniący również funkcję Przewodniczącego Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludzmi, a także Mirosław Wiklik, Dyrektor Gabinetu Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ponadto Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer, Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, Naczelnik Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjno-Śledczego Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.


Konkurs „Bezpieczny w sieci” skierowany był do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, oraz szkół ponadpodstawowych z terenu województwa. Celem konkursu, co  podkreślali organizatorzy, było zwrócenie uwagi na tematykę bezpieczeństwa w sieci, umiejętnego korzystania z zasobów Internetu, wyszukiwania wartościowych treści, a także na kwestie związane z przejawami cyberprzemocy.


Uroczystości towarzyszyła również wystawa nagrodzonych prac. Wśród nich praca naszej uczennicy Mai Bysiec z klasy 8e. Po wręczeniu nagród wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i zwiedzanie wspaniałego gmachu Urzędu Wojewódzkiego, którego historia sięga 1923 roku.

Marta Lachor-Winiarska

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos