Piękne witraże i piękne sukcesy plastyczne!

1000 708 Los Majkelos

Zespół Szkół Plastycznych czyli „Plastyk” w Dąbrowie Górniczej cyklicznie organizuje Regionalny Konkurs Plastyczny na projekt witrażu.

W tegorocznej edycji uczestnicy mieli wykonać projekt witrażu z motywem ptaka. Przed przystąpieniem do prac projektowych należało zgłębić tajniki wykonania witraży tak, aby świadomie i zgodnie ze sztuką poprowadzić linię łączeń szkieł, czyli kontur rysunku.

Uczennica klasy 7f Natalia Derej wykonała projekt przedstawiający koliberka na tle kwiatów. Przepiękna kolorystyka i forma tej kompozycji zagwarantowały Natalii Wyróżnienie.

Pierwsze miejsce w tym konkursie również zdobyła uczennica naszej szkoły Agata Kowalczyk z klasy 6e. Praca Agaty – portret koguta, została jednak przygotowana podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez Panią Martę Lachor-Winiarską w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Sosnowcu.

Ogromne brawa dla obu niezwykle utalentowanych młodych artystek!

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos