Marzec z matematyką

1000 666 Los Majkelos

Marzec z matematyką
ŚWIĘTO LICZBY π

14 marca przypada święto liczby π. W związku z tym w naszej szkole w marcu odbędzie się szereg konkursów matematycznych. Najlepsze prace zostaną nagrodzone dyplomami, upominkami i celującymi ocenami z matematyki.

  • „Matematyka, origami i świat wokół nas” – dla kl. IV- VIII, termin: 8.03 – 22.03.2021 r.

Uczeń – uczestnik konkursu, indywidualnie wykonuje pracę plastyczną techniką origami, zgodnie z tematyką. Fotografuje pracę wraz ze swoją wizytówką i przesyła na adres: w.maj@sp45.edu.pl W konkursie nie mogą brać udziału prace prezentowane w innych konkursach.

 

  • „Zagadki matematyczne” – dla kl. IV- VIII – prezentacja multimedialna, termin: 8.03 – 22.03.2021 r.

Prezentacja powinna zawierać do 10 slajdów. Na pierwszym slajdzie należy umieścić imię i nazwisko autora, na ostatnim źródła, z których korzystano przygotowując pracę. Na kolejnych slajdach powinny znaleźć się zagadki matematyczne lub logiczne z odpowiedziami do wyboru. Po kliknięciu prawidłowa odpowiedź powinna być wyróżniona. Prace należy przesyłać na adres: h.malecka@sp45.edu.pl

 

  • „Konkurs fotograficzno- matematyczny” – zmaterializuj liczbę π – dla kl. VI-VIII, termin: 15.03 – 26.03.2021 r.

Konkurs polega na wykonaniu fotografii, na której uczniowie stworzą symbol liczby π z odpowiednio ułożonych osób, materiałów przyrodniczych, na interesującym tle, w ciekawych strojach. Prace przesyłamy na adres – a.czarnecka@sp45.edu.pl

 

  • „Smaki Ludolfiny” – ciasta, ciasteczka z liczbą π – konkurs cukierniczy we współpracy ze szkolnym Masterchefem. – dla kl. IV- VIII, termin: 08.03 – 16. 03.2021 r.

Uczniów lubiących wypieki, szczególnie uczestników  szkolnego Masterchefa zapraszamy do wypieków ciast, ciasteczek z liczbą π. Zdjęcia wypieków z wizytówką autora należy przesłać pod adres: m.zietek@sp45.edu.pl

 

  • Święto liczby π – Quiz matematyczny i prezentacja dotycząca liczby π  na lekcjach matematyki w kl. IV- VIII w dniach 12.03. – 15.03.2021 r. –  E. Dura, nauczyciele matematyki.

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos