Światowy Dzień Kota – 17 lutego

1000 623 Los Majkelos

Drodzy miłośnicy kotów!

Z okazji Dnia Kota wolontariusze „Radosnego patrolu” przygotowali kolejny filmik o naszych czworonożnych puchatych przyjaciołach. Zapraszamy do obejrzenia i zachęcamy do pogłębiania wiedzy na temat tych tajemniczych i bardzo ciekawych zwierząt.

Ich los często jest bardzo trudny, ponieważ o kotach krąży wiele niesprawiedliwych i krzywdzących opinii. Ludzie nazywają je „szkodnikami”, podczas gdy koty są bardzo pożyteczne i chronią miasta przed gryzoniami (szczurami, myszami). Dzięki temu zapobiegają roznoszeniu groźnych chorób.
Niektórzy uważają też, że koty poradzą sobie bez naszej pomocy. Nie jest to prawda. Nawet koty wolno żyjące potrzebują naszego wsparcia: dokarmiania, otwierania okienek piwnicznych zwłaszcza zimą, zapewnienia schronień w postaci budek, sterylizacji. Bez tego często umierają w męczarniach z głodu i zimna. Zachęcamy do pomocy kotom oraz ich adopcji.

Gwarantujemy, że kto raz zaprzyjaźni się z kotami, na zawsze będzie pod ich urokiem. One odwdzięczą się nam uspokajającym mruczeniem, relaksującą energią i radością życia. Swoją pasją i miłością do kotów podzielą się z Wami wolontariusze. Zapraszamy :)

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos