Dzień kota 2020

400 252 Los Majkelos

We wtorek 18 lutego obchodziliśmy w szkole Dzień Kota. Były zabawy, quizy, malowanie twarzy, kiermasze. Społeczność szkolna wsparła Stowarzyszenie Kocia Przystań, które działa w naszej dzielnicy. Darów było tak dużo, że ledwo zmieściły się w przytulisku dla kotów. Wypełniły je po brzegi.
 
Była sucha i mokra karma, legowiska, drapaki i wszystko, co może przydać się kotom. Uzbierano 550 zł, które przekazano na rzecz kotów z Kociej Przystani. Bardzo dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie!
Młodsze klasy uczestniczyły w występach artystycznych oraz spotkaniu z wolontariuszami Kociej Przystani. Dowiedzieli się jak dbać o koty domowe oraz jak pomagać kotom wolno żyjącym w mieście. Uczniowie bardzo aktywnie odpowiadali na pytania wolontariuszy i okazało się, że wiedzą naprawdę dużo.
Starsze klasy uczestniczyły w spotkaniu z wolontariuszami i quizie wiedzy o kotach. Zwycięskie klasy: 8d, 6c i 7e otrzymały dyplomy „Kocich ekspertów” i drobne upominki. Mamy nadzieję, że impreza się udała, a nasi uczniowie zdobyli wiedzę o pomocy kotom, bo wrażliwości jak widać nigdy im nie brakowało. Dziękujemy!
Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos