„Nie istniejemy przecież tylko dla samych siebie” czyli Dzień Wolontariusza w SP-45

1030 579 Los Majkelos
10 grudnia wolontariusze obchodzili Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji zaproszono przedstawicieli organizacji, z którymi szkoła na co dzień współpracuje: Sosnowieckiego Hospicjum im. Św. Tomasza Apostoła, Stowarzyszenia Nadzieja na Dom oraz Stowarzyszenia Kocia Przystań.
 
Odwiedzili nas także wolontariusze z okolicznych szkół: SP-1, SP-10 i SP-16 wraz z opiekunami. Wolontariusze przygotowali część artystyczną, w której pokazali jak siły dobra w postaci Aniołów zwalczają zło, a wręcz zamieniają zło w Dobro. Udowodnili, że wolontariusz ma wiele talentów: potrafi pięknie tańczyć, ułożyć tekst piosenki i ją zaśpiewać. Jednym słowem wolontariusz to człowiek orkiestra :-)
 
Wszyscy wolontariusze uczestniczyli także w warsztatach, na których wykonywali: kartki świąteczne, maty węchowe dla psów oraz zapoznawali się ze specyfiką pomocy kotom w Kociej Przystani.
 
Spotkanie zaowocowało ciekawymi pomysłami na współpracę pomiędzy szkolnymi wolontariatami. Po raz kolejny wolontariusze udowodnili, że „dobro się mnoży, kiedy się je dzieli”.

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos