„I Ty możesz zostać szermierzem”

400 225 Los Majkelos
W październiku gościliśmy przedstawicieli Fundacji Akademii Integracji, którzy odwiedzili naszą szkołę w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystki, a realizowanego przez Polski Związek Szermierzy.

Podczas prezentacji nasi uczniowie mieli okazję poznać szermierkę na wózkach i samodzielnie zawalczyć z najlepszymi zawodnikami w Polsce – członkami kadry narodowej, wielokrotnymi medalistami paraolimpijskimi, Mistrzami Świata i Europy.


W naszej szkole gościliśmy szermierzy: p. Stefana Makowskiego, p. Grzegorza Lewandowskiego i p. Adriana Castro.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak eliminować niebezpieczne sytuacje ze swojego życia i jak im zapobiegać. Mieli możliwość zmienić sposób postrzegania niepełnosprawnych – poznali osoby ambitne i samodzielne, osiągające wybitne osiągnięcia, po prostu jako zwykłych-niezwykłych ludzi z marzeniami, sukcesami i pasjami.

 
Była to niezwykła lekcja tolerancji, integracji, nauki o drugim człowieku, w którym łączymy teorię z praktyką.

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos