Narodowe Czytanie 2019

400 225 Los Majkelos

7 września 2019 roku odbyła się 8. edycja akcji Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy polskie nowele, m.in. „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynkę” Bolesława Prusa czy „Rozdziobią nas kruki, wrony” Stefana Żeromskiego.

Czytelnia Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu wypełniona była po brzegi zaproszonymi gośćmi. W tegorocznym Narodowym Czytaniu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu z klas 5d, 7c, 7d, 7e, 8a oraz nauczyciele: Pani Katarzyna Pluta, Pani Agnieszka Mączka, Pani Iwona Łanoszka i Pan Michał Bednarczyk.

Gościem honorowym akcji była Pani Krystyna Borkowska – zagłębiowska poetka, członkini Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Podczas spotkania wszyscy brali udział w różnych atrakcjach przygotawanych przez panie bibliotekarki: prezentacje multimedialne, quizy i krzyżówki.

Klub Czytelniczy zaprasza do obejrzenia filmiku z tego wydarzenia smiley

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos