Jak nie czytam, jak czytam 2019

500 281 Los Majkelos
7 czerwca 2019 roku biliśmy rekord w masowym czytaniu!

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne.

100 uczniów i 4 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 45 im. Janusza Korczaka w Sosnowcu wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Dokładnie o godzinie 10.00 uczniowie wraz z nauczycielami czytali swoje ulubione książki i komiksy w bibliotece szkolnej oraz na szkolnej auli.

Największym powodzeniem cieszyły się takie cykle książkowe jak: „Harry Potter”, „Felix, Net i Nika”, „Doktor Proktor”, „Ulysses Moore”, „Zwiadowcy” oraz „Seria niefortunnych zdarzeń”. Było także kilka lektur szkolnych np: „Mały Książę”.

Po sesji czytelniczej w bibliotece & auli szkolnej odbyła się sesja fotograficzna, starsi uczniowie z Klubu Czytelniczego przygotowali przeróżne memy czytelnicze. Memy te stały się „cegiełkami” do filmiku z przebiegu akcji.

 
W bibliotece odbył się także minikiermasz książek.
Wielkie podziękowania należą się paniom: Jolancie Stanek oraz Beacie Balcerek za koordynowanie akcji na naszej auli szkolnej.
 
To był bardzo mile spędzony czas!!!

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos