I Międzyszkolny Konkurs Poezji Francuskiej

650 506 Los Majkelos

22 marca odbył się w I LO im. M. Kopernika w Katowicach I Międzyszkolny Konkurs Poezji Francuskiej.  W jury zasiadali między innymi Anna Krasuska-Terrillon – honorowy konsul Republiki Francji oraz Stephane Jolivet – dyrektor Alliance Francaise w Katowicach. Uczestnicy oceniani byli za oryginalność interpretacji oraz za poprawność i płynność językową.

W trakcie konkursu licealiści  przygotowali prezentacje poświęcone krajom frankofońskim takim jak Cote d’Ivore, Quebec oraz Maroc.

Naszą szkołę reprezentowały Amelia Pogan (7A), Wiktoria Konecka (7A) oraz Oliwia Wawrzyniak (6A) które zachwyciły francuskojęzyczne jury.
 
W konkursie I miejsce zdobyła Amelia, II miejsce Wiktoria a Oliwia otrzymała wyróżnienie.
Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos