Media o nas…

301 167 Los Majkelos
Przyszli pierwszoklasiści w SP nr 45


Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej 45 im. Janusza Korczaka w Sosnowcu, który odbył się w minionym tygodniu, był okazją do spotkania i wzajemnego poznania się przyszłych  uczniów i ich rodziców ze szkolną społecznością. Gości wierszem o szkole przywitali uczniowie najmłodszych klas.

Przyszli pierwszoklasiści i ich opiekunowie obejrzeli w auli szkoły prezentacje artystyczne przygotowane przez uczniów klas I-VII. Był  hymn szkoły w wykonaniu chóru, kanon w trzech językach, prezentacje taneczne i wokalne, film o szkole i pokaz slajdów z codziennego życia szkoły. Dyrektor szkoły,  Anna Łakomska-Ciołczyk oraz wicedyrektor Katarzyna Pluta przedstawiły ofertę edukacyjną szkoły oraz zapoznały z jej bazą dydaktyczno-wychowawczą .

Po wystąpieniu przyszedł czas na zwiedzanie placówki w towarzystwie nauczycieli. Przyszli pierwszoklasiści z tarczami szkoły przygotowanymi przez starszych kolegów udali się do sal lekcyjnych klas I-III. Mieli okazję usiąść w szkolnej ławce, poznać podręczniki, karty pracy, gazetkę szkoły, obejrzeć prace plastyczne uczniów i dyplomy zdobyte w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Obejrzeli salę komputerową, basen, sale gimnastyczne, świetlicę szkolną. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos