W piątek, 17 kwietnia, nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl „Romeo i Julia” w warszawskim Studio Buffo. Była to nowoczesna, musicalowa interpretacja klasycznego dramatu Williama Szekspira, łącząca tradycyjną historię z efektowną oprawą multimedialną, muzyką i choreografią.
Twórcy przedstawienia ukazali ponadczasową historię miłości dwojga młodych ludzi w sposób bliski współczesnej młodzieży, poruszając także temat relacji między pokoleniami oraz trudności w komunikacji ze światem dorosłych.
Spektakl wyróżniał się również niezwykłą scenografią 3D, dzięki której widzowie mogli poczuć się tak, jakby oglądali teatr z trójwymiarowej perspektywy. Duże wrażenie zrobiły także sceny, w których tancerze występowali w deszczu – z wykorzystaniem prawdziwej wody. Na szczęście nie dotarła ona do naszych rzędów na widowni 
To było wyjątkowe spotkanie ze sztuką, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Już teraz będziemy wypatrywać kolejnych ciekawych spektakli dla młodzieży!
Agnieszka Kempa i Marzena Tyburska



oplus_262144

