Pierwszaki
Dokumenty
Plan pracy
Dla rodziców
Rada Samorządu Uczniowskiego
Współpraca z zagranicą
Ciekawe strony
Sport i my
O szkole
Archiwum
Patron naszej szkoły
Materiały dla nauczycieli
   Jadłospis
Czytaj dalej
   Polityka plików Cookie
Czytaj dalej
   YouTube KORCZAK SP45
Czytaj dalej
   Klub czytelniczy
Czytaj dalej
   Facebook SP45
Czytaj dalej
   Wolontariat szkolny
Czytaj dalej
   Deklaracja dostępności
Czytaj dalej
   BIP
Delf Prim
Co to jest DELF Prim?

DELF (Diplôme d’études en langue française) to dyplom potwierdzający znajomość języka francuskiego.
Dyplom jest dostępny dla wszystkich, wiek ani poziom wykształcenia nie mają znaczenia. Raz uzyskany dyplom jest bezterminowy i uznawany do końca życia.
DELF Prim jest dokumentem wystawianym przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej.Międzynarodowy egzamin DELF w sosnowieckim Korczaku


26 maja 2015r. odbędzie się w naszej szkole kolejna, już czwarta, sesja egzaminu DELF.
Egzamin może odbywać się w naszej szkole dzięki ścisłej współpracy z Polskim Stowarzyszeniem – Europa Języków i Kultur.
Uczniowie z klasy VIA przystąpią do zdawania egzaminu na poziomie A1.
Egzamin składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Niewątpliwie to ta ostatnia stanowić może największe źródło stresu, ale z pewnością uczniowie dadzą sobie dzielnie radę. Przez cały rok sumiennie się do niej przygotowali na zajęciach z belgijką Lucie Erroelen.

Możemy być z nich dumni bowiem SP 45 jest jedyną szkołą podstawową w południowej Polsce , której uczniowie w tak dużej liczbie przystępują do zdawania Międzynarodowego Dyplomu, ustanowionego przez Francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej, potwierdzającego znajomości języka francuskiego.

Raz uzyskany dyplom jest bezterminowy oraz uznawany do końca życia, ma więc to szczególne znaczenia w dalszej karierze edukacyjnej a potem zawodowej tych młodych ludzi.

Do samego egzaminu uczniowie przygotowywali się w trakcie zajęć lekcyjnych oraz na kółku delfowskim. Regularnie rozwiązywali zadania testowe i przeprowadzali symulację rozmów sterowanych.

Zaangażowanie i praca ich nauczyciela oraz pasja uczniów do nauki języków obcych otwiera przed nimi olbrzymie możliwości jak na przykład zajęcia w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki w Sosnowcu, regularne spotkania z native speakerem, degustacje kuchni francuskiej czy ostatnio- szkolna wycieczka do Paryża.


Międzynarodowy egzamin DELF w naszej szkole
27 maja 2014r. odbyła się w naszej szkole kolejna, już trzecia sesja egzaminu DELF.
Chłopcy z klasy VIA pod opieką Agnieszki Paciej-Motyl przystąpili do zdawania egzaminu na poziomie A1.Egzamin składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Niewątpliwie to ta ostatnia stanowiła największe źródło stresu, ale uczniowie dali sobie dzielnie radę.Możemy być z nich dumni bowiem SP 45 jest jedyną szkołą w południowej Polsce, której uczniowie przystąpią do zdawania Międzynarodowego Dyplomu potwierdzającego znajomości języka francuskiego.Raz uzyskany dyplom jest bezterminowy oraz uznawany do końca życia ma więc to szczególne znaczenia w dalszej karierze edukacyjnej a potem zawodowej tych młodych ludzi.Do samego egzaminu uczniowie przygotowywali się w trakcie zajęć lekcyjnych oraz na kółku delfowskim. Regularnie rozwiązywali zadania testowe i przeprowadzali symulację rozmów sterowanych.Wszyscy uczestnicy opuszczali salę egzaminacyjną z uśmiechem na twarzy więc mamy nadzieję, że wyniki egzaminu będą pozytywne dla wszystkich.Próbny egzamin DELF


17 maja 2014r. odbył się w naszej szkole próbny egzamin DELF.
Jest już naszą szkolną tradycją, ze uczniowie uczący się języka francuskiego w klasie VI przystępują do zdawania tego międzynarodowego egzaminu.
Spora dawka emocji, szczypta zdenerwowania i odrobinka pozytywnego stresu dały bardzo dobry efekt i wysokie wyniki zarówno z egzaminu ustnego jak i pisemnego.

27 maja grupa chłopców pod opieką mgr Agnieszki Paciej-Motyl, będzie mogła zweryfikować swą wiedzę przed prawdziwą komisją. Mocno trzymamy kciuki za :
- Cyran Bartosza
- Jurczak Patryka
- Kędzierskiego Karola
- Lipińskiego Pawła
- Madej Łukasza
- Mrozik Kacpra
- Mygę Aleksandra
- Najmiec Marka
- Nowosińskiego Jakuba
- Perek Konrada
- Seweryn Andrzeja i
- Skoczylas Wiktora

Powodzenia!
Znamy już wyniki Międzynarodowego Egzaminu DELF!!!W dniu 28 maja 2013r. dwanaście uczennic z klasy VI A przystąpiło do zdawania Międzynarodowego Egzaminu DELF z języka francuskiego na poziomie A1.
Mimo widocznego stresu uczestników egzamin przebiegł w wyjątkowo miłej atmosferze a to za sprawą niezwykle sympatycznej komisji oraz bardzo pomocnych rodziców.
Tak jak w ubiegłym roku, wszyscy uczestnicy egzaminu zdali.
Ogólny wynik egzaminu pisemnego i ustnego był bardzo wysoki bowiem wynosił 86% co potwierdziło doskonałe przygotowanie językowe.

Osoby, które uzyskały najwyższy wynik to:

Magdalena Gruszka -96,5%
Weronika Lech i Marta Marzec- 92,5 %
Klaudyna Bieniak- 91,5 %


28 czerwca, w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego, uczestnicy otrzymają tymczasowe zaświadczenia o zdanym egzaminie.

Serdecznie gratulujemy dziewczętom oraz ich opiekunowi p. Agnieszce Paciej-Motyl.


Międzynarodowy Egzamin DELF z języka francuskiego


Zgodnie ze szkolną tradycją, uczennice z klasy VI A pod opieką Agnieszki Paciej-Motyl przystąpią we wtorek 28 maja 2013r. do zdawania międzynarodowego egzaminu DELF z języka francuskiego.
Egzamin, po raz pierwszy, odbędzie się w naszej szkole co jest niezwykłym wyróżnieniem oraz jednocześnie docenieniem wielkiego wkładu pracy uczniów oraz nauczyciela-opiekuna.

Należy tu podkreślić, że nasza szkoła jest jedyną szkołą państwową w Polsce południowej przygotowującą w ramach zajęć lekcyjnych do zdawania tego egzaminu.
Dzięki ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Europa Języków i Kultur, mamy stały dostęp do najnowszych materiałów tak by przygotować się jak najlepiej.
W ubiegłym roku zdawalność egzaminu wynosiła 100%, a średnia wyników otrzymanych oscylowała wokół 85 %, co było doskonałym osiągnięciem.

W tym roku kciuki trzymamy za:

Monikę Szary, Aleksandrę Bryłę, Weronikę Lech, Monikę Mazur, Zuzannę Janas, Agatę Kwiecień, Martę Marzec, Patrycję Hermanowską, Magdalenę Gruszkę, Klaudynę Bieniak, Sonię Delkowską oraz Aleksandrę Lenart

Na początku maja dziewczęta pisały próbny egzamin na UŚ, na wydziale Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki. Wyniki były wspaniałe.

Mamy więc nadzieję, że 28 maja wszyscy uczestnicy powtórzą ten sukces.

Powodzenia!

   Druk zwolnień
Czytaj dalej
   Vulcan
Czytaj dalej
   Fanpage świetlicy
Czytaj dalej
   Młodzi Patrioci
Czytaj dalej
   Certyfikat Przejrzystości
Czytaj dalej
   Certyfikat Szkoły
Czytaj dalej
   Certyfikat
Czytaj dalej
   Delf Prim
   Angielski w obrazkach
Czytaj dalej
   Aktywna Tablica
Czytaj dalej