Nowy międzynarodowy projekt programu Comenius
Dodane przez Admin dnia Wrzesień 06 2009 12:21:42
      Nasza szkoła przystępuje do nowego projektu programu Comenius. Projekt nosi tytuł „Komunikacja przez sztukę” i będzie realizowany we współpracy ze szkołami partnerskimi z Premia De Dalt w Hiszpanii , Glasgow w Szkocji, Curtea de Arges w Rumunii i Kocaeli w Turcji. Tematem przewodnim projektu jest sztuka. Głównym środkiem komunikacji i realizacji zadań w projekcie będzie wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjnych.
Rozszerzona zawartość newsa
logo Tematem przewodnim projektu jest sztuka. Głównym środkiem komunikacji i realizacji zadań w projekcie będzie wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjnych.  Uczniowie będą  korespondować ( za pomocą poczty elektronicznej) z kolegami w innych krajach. Każdy uczeń będzie miał przydzielonego partnera w szkole partnerskiej. Uczniowie korespondujący ze sobą będą wymieniać się zarówno informacjami wchodzącymi w zakres projektu  ( prace dotyczące artystów z poszczególnych krajów), jak i tymi dotyczącymi ich codziennego życia szkolnego.
Udział w projekcie rozwinie umiejętności uczniów w zakresie używania nowych technologii informacyjnych , zmotywuje ich do nauki  języka angielskiego, jak również zaznajomi z dziedzictwem artystycznym każdego z krajów partnerskich.