Pisarz Marc Elsberg pozdrawia SP45
Dodane przez Michal_B dnia Grudzień 02 2019 17:18:21


Marc Elsberg urodził się w Wiedniu w 1967 roku. Jest austriackim dziennikarzem oraz pisarzem. Jego prawdziwe nazwisko to Marc Rafaelsberger. Najpopularniejszą książką Elsberga jest wydana w 2012 roku powieść sensacyjna z nutką thrillera naukowego pod tytułem "Blackout".


Rozszerzona zawartość newsa
Marc Elsberg urodził się w Wiedniu w 1967 roku. Jest austriackim dziennikarzem oraz pisarzem. Jego prawdziwe nazwisko to Marc Rafaelsberger. Dorastał w Baden. Studiował na Uniwersytecie Wiedeńskim wzornictwo przemysłowe. Pracował m.in. w branży reklamowej oraz jako konsultant strategiczny. W tym czasie zaczął również pisać felietony do gazety Der Standard.

Pierwsza książka napisana przez Elsberga to "Saubermannz" z 2000 roku. Popularność przyniosły mu przede wszystkim kolejne powieści - zaliczane do literatury kryminalnej oraz sensacyjnej, a więc "Das Prinzip Tertz" z 2004 roku oraz "Menschenteufel", która przez prawie rok znajdowała się w top 10 powieści kryminalnych na portalu Amazon.

Najpopularniejszą książką Elsberga jest wydana w 2012 roku powieść sensacyjna z nutką thrillera naukowego pod tytułem "Blackout". Prawa do wydania sprzedano do kilkunastu krajów, a książka przetłumaczona została m.in. na polski i angielski.