Zlot szkół korczakowskich
Dodane przez LosMajkelos dnia Grudzień 01 2019 17:15:22
  

Tradycyjnie – jak co roku – pod koniec listopada nasza szkoła bierze udział w spotkaniu szkół korczakowskich. 28 listopada 2019 roku reprezentacja z naszej szkoły - uczniowie z klasy VId uczestniczyli  w zabawach konkursowych dotyczących życia i działalności Janusza Korczaka. Organizatorzy spotkania ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Korczaka w Czeladzi zaprosili do siebie uczniów oraz nauczycieli ze szkół, których patronem jest Janusz Korczak.

Rozszerzona zawartość newsa

Tradycyjnie – jak co roku – pod koniec listopada nasza szkoła bierze udział w spotkaniu szkół korczakowskich. 28 listopada 2019 roku reprezentacja z naszej szkoły - uczniowie z klasy VId uczestniczyli  w zabawach konkursowych dotyczących życia i działalności Janusza Korczaka.

Organizatorzy spotkania ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Korczaka w Czeladzi zaprosili do siebie uczniów oraz nauczycieli ze szkół, których patronem jest Janusz Korczak. Przedstawiciele szkół pracowali w grupach i podczas realizacji zadań poznawali się podczas wspólnej pracy zespołowej. Organizatorzy z założenia nie przewidzieli rywalizacji między szkołami korczakowskimi, zatem wszyscy byli wygrani.

Zadania do wykonania nie były łatwe, należało wykazać się kreatywnym myśleniem i pomysłowością. Trzeba było rozwiązać krzyżówkę, wykonać plakat ilustrujący prawa dziecka, narysować i wypełnić plasteliną  portret naszego patrona oraz napisać list  dotyczący  zmian klimatycznych i ochrony  środowiska.

Wszystkie grupy zaskoczyły jury bogatą wyobraźnią i  perfekcją wykonania zadań. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli. Serdeczna atmosfera, szczera rozmowa i wymiana doświadczeń z pewnością sprzyjała zawiązaniu nowych znajomości, a nawet przyjaźni.

Małgorzata Marosz - Kochan
Agnieszka Andrejczuk
Agnieszka Struzik