Wielka przyjaźń na odległość
Dodane przez Anna dnia Czerwiec 29 2018 23:36:23

Od października uczennice klasy 6a prowadzą wymianę listową w języku francuskim z uczniami ze szkoły Santa Innocenta w Burkina Faso.

Rozszerzona zawartość newsa

Od października uczennice klasy 6a prowadzą wymianę listową w języku francuskim z uczniami ze szkoły Santa Innocenta w Burkina Faso. List, nagrania wideo, drobne, samodzielnie wykonane prezenty - to wszystko pozwalało się im lepiej poznać, a także odkryć tradycje i ciekawostki dotyczące ich krajów. Dzięki temu dziewczynki mogły spróbować jak smakuje napój z miąższu owoców baobabu oraz degustować suszone kwiaty ketmii szczawiowej (afrykańskiej odmiany hibiskusa). Natomiast, własnoręcznie ozdabiane koszulki oraz polskie pierniczki zrobiły niesamowitą furorę w Burkina Faso.

Dzięki wielkiemu wsparciu rodziców udało się nam również wysłać 2 paczki z przyborami szkolnymi.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczennice przygotowały kiermasz na którym sprzedawały zrobione przez naszych przyjaciół portfeliki, bransoletki oraz breloczki do kluczy. Uzbieraną kwotę dyrekcja szkoły Santa Innocenta przeznaczy na nagrody dla najlepszych uczniów.

Taka Wymiana korespondencyjna i współpraca między szkołami to najpiękniejsza lekcja empatii i otwartości na to co inne i nieznane.

Zapraszamy do galerii.