Francuski klucz do sukcesu
Dodane przez Anna dnia Maj 09 2018 11:11:29W środę 25 kwietnia, w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja pt. „Francuski klucz do sukcesu – język francuski w szkole, dlaczego i jak” mająca na celu promocję języka francuskiego i jego nauczanie.
Rozszerzona zawartość newsa
W środę 25 kwietnia, w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja pt. „Francuski klucz do sukcesu – język francuski w szkole, dlaczego i jak” mająca na celu promocję języka francuskiego i jego nauczanie. Spotkanie, w którym udział wzięli m.in.: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, konsul generalny Francji w Krakowie Frédéric de Touchet, attaché ds. naukowych i uniwersyteckich Christophe Paoli, zastępca prezydenta Katowic Waldemar Bojarun, śląski kurator oświaty Urszula Bauer oraz przedstawiciele naszej szkoły poświęcone były tematom:
• znaczenie języka francuskiego na rynku pracy,
• rola szkoły i jej partnerów w nauczaniu języka francuskiego jako próba odpowiedzi na zapotrzebowania rynku pracy.

Uczestnictwo naszej szkoły w niniejszej konferencji jest dla nasz szczególnie nobilitujące, gdyż braliśmy udział w panelu dyskusyjnym obok szkół z oddziałami dwujęzycznymi. Świadczy to wysokiej atrakcyjności naszej szkoły oraz jej innowacyjności, gdyż jako jedna z niewielu szkół w województwie od klasy czwartej wprowadzamy nauczanie języka francuskiego. Organizatorzy konferencji - konsul honorowa Francji w Katowicach Anna Krasuska-Terillon oraz Alliance Française w Katowicach - docenili jakość i efekty nauczania języka francuskiego w naszej placówce.

Dodatkowo, przedstawiciele takich firm jak Sopra Steria Polska, Opel Manufacturing Poland, Hotel Novotel, Saint Gobain, Groupe Plastivaloir zachęcali uczniów do nauki języka francuskiego bowiem na śląskim rynku pracy jest bardzo duże zapotrzebowanie na młodych ludzi posługujących się w sposób komunikacyjny właśnie tym językiem.

W trakcie trwania konferencji zorganizowane zostały 2 konkursy - w każdym z nich mieliśmy swoich przedstawicieli. W konkursie dotyczącym znajomości muzyki francuskiej bezapelacyjnie najlepsza była uczennica klasy 7a - Weronika Daniel, która stała się posiadaczem kolekcjonerskiej wersji samochodu ufundowanego przez firmę Opel.