Szkolny dzień zdrowia
Dodane przez Admin dnia Kwiecień 25 2010 17:06:18
      Nasza szkoła promuje zdrowy i aktywny tryb życia, dlatego dnia 22 kwietnia w Naszej szkole został zorganizowany Szkolny Dzień Zdrowia.
Rozszerzona zawartość newsa
      Specjalnie dla uczniów został przygotowana projekcja filmu "Super size me". Morgan Spurlock, bo o nim właśnie mowa, podjął się uczestnictwa w dość osobliwym, wymyślonym zresztą przez samego siebie eksperymencie. Zdecydował, że przez cały miesiąc od rana do wieczora będzie się żywił wyłącznie specjałami z restauracji McDonald's. Jak postanowił, tak zrobił. Przez 30 dni wlewał w siebie hektolitry gazowanych napojów, żołądek wypełniając BigMacami i frytkami. W efekcie przytył 12 kilogramów, wysokokaloryczna dieta spowodowała wyraźne pogorszenie kondycji fizycznej, spadek libido, podwyższenie cholesterolu we krwi, bóle głowy i inne mniej lub bardziej uciążliwe dolegliwości.
      Następnie uczniowie pod opieką wychowawców udali się do klas gdzie zostały omówione aspekty zdrowego odżywiania oraz dbania o kondycje fizyczną. Korzystając tylko z zdrowych produktów uczniowie musieli przygotować kanapki oraz sałatki. Zapraszamy do obejrzenia mini galerii.