Czytaj dalej
   YouTube Korczak
   BIP
Półfinał wojewódzki w mini koszykówce
      W dniu 12 maja o godzinie 10:00 w Szkole Podstwowej nr 45 w Sosnowcu odbyły się półfinały wojewódzkie w mini koszykówce dziewcząt szkół podstawowych.Zapraszamy do mimi galerii.
      Wyniki półfinałów wyglądają następująco:
Szkoła Podstawowa nr 13 w Będzinie - MSP nr 9 Zawiercie - 20:27
Szkoła Podstawowa nr 45 w S-c - Szkoła Podstawowa nr 13 w Będzinie - 60:14
Szkoła Podstawowa nr 45 w S-c - MSP nr 9 Zawiercie - 12:9
Rejonowe Igrzyska młodzieży szkolnej
      29.04.2009 w Jaworznie – Szczakowej odbyły się Rejonowe Igrzyska młodzieży szkolnej o mistrzostwo w mini koszykówce dziewcząt szkół podstawowych. Drużyna naszej szkoły pod opieką Pani mgr Katarzyny Kalińskiej zajęła pierwsze miejsce i tym samym awansowała do półfinału województwa śląskiego.
Świeto Konstytucji 3 maja
      Konstytucja 3 maja (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.
Mistrzostwa Sosnowca w koszykówce
      Dziewczyny z klasy V b pod opieką p. mgr Katarzyny Kalińskiej oraz p. mgr Dariusza Nowaka zajęły I miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w koszykówce. Gratulujemy!!!
Mistrzostwa Sosnowca w badmintonie
      Uczniowie naszej szkoły Piotr Piętak z klasy VI b oraz Jan Szymczyk z klasy V b wygrali drużynowo Mistrzostwa Sosnowca w badmintonie. Indywidualnie zajęli kolejno I i II miejsce.
      W Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej Jan Szymczyk zajął miejsce 13, a Piotr Piętak miejsce 17. Gratulujemy!!!
Życzenia Wielkanocne
      W związku ze zbliżającymi się świętami. Ślę moc uśmiechów z uściskami, święconka niech dobra będzie, by ludzie Was kochali zawsze i wszędzie, bądźcie dla wszystkich zawsze serdeczni, mili, uprzejmi, ułożeni i grzeczni. Niech się w życiu dobrze Wam powodzi. Niech w Waszym życiu będzie brak pożarów, lawin i powodzi. Życie niech się Wam dobrze układa.
Finałowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym
      W dniu 7 kwietnia w Ligocie k.Bielska-Białej odbyły się zawody Finałowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Drużyna Naszej Szkoły w składzie Janek Szymczyk Bb, Szymek Twardowski Vb oraz Piotrek Piętak VIb zajęła III miejsce w Woj.Śląskim. Indywidualnie nie do pokonania dla kilkudziesięciu przeciwników okazał się Janek Szymczyk zajmująć bezapelacyjnie I miejsce, pokonując 3:0 zawodnika Sebastiana Barana z Mysłowic. Nad chłopcami opiekę sprawowali nauczyciele p.Janusz Rykała i p. Stanisław Szydło.Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz do mini galerii.
VIII Mistrzostwa Sosnowieckich Szkolnych Zespołów Cheerleaders
      W sobotę 4 kwietnia w Gimnazjum nr 1 odbyły się VIII Mistrzostwa Sosnokwca Szkolnych Zespołów Cheerleaders. Nasze dziewczęta pod opieką p. mgr Justyny Kalkowskiej i tym razem znalazły się na podium zajmują bardzo dobre II miejsce. Warto dodać, że szkolny zespół od samego początku uczestniczy w tych mistrzostwach i za każdym razem osiąga znaczące sukcesy. Gratulujemy.