Pierwszaki
Dokumenty
Plan pracy
Dla rodziców
Rada Samorządu Uczniowskiego
Współpraca z zagranicą
Ciekawe strony
Sport i my
O szkole
Archiwum
Patron naszej szkoły
Materiały dla nauczycieli
   Jadłospis
Czytaj dalej
   Polityka plików Cookie
Czytaj dalej
   YouTube KORCZAK SP45
Czytaj dalej
   Klub czytelniczy
Czytaj dalej
   Facebook SP45
Czytaj dalej
   Wolontariat szkolny
Czytaj dalej
   BIP
Zlot szkół korczakowskich

Tradycyjnie – jak co roku – pod koniec listopada nasza szkoła bierze udział w spotkaniu szkół korczakowskich. 28 listopada 2019 roku reprezentacja z naszej szkoły - uczniowie z klasy VId uczestniczyli  w zabawach konkursowych dotyczących życia i działalności Janusza Korczaka.

Organizatorzy spotkania ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Korczaka w Czeladzi zaprosili do siebie uczniów oraz nauczycieli ze szkół, których patronem jest Janusz Korczak. Przedstawiciele szkół pracowali w grupach i podczas realizacji zadań poznawali się podczas wspólnej pracy zespołowej. Organizatorzy z założenia nie przewidzieli rywalizacji między szkołami korczakowskimi, zatem wszyscy byli wygrani.

Zadania do wykonania nie były łatwe, należało wykazać się kreatywnym myśleniem i pomysłowością. Trzeba było rozwiązać krzyżówkę, wykonać plakat ilustrujący prawa dziecka, narysować i wypełnić plasteliną  portret naszego patrona oraz napisać list  dotyczący  zmian klimatycznych i ochrony  środowiska.

Wszystkie grupy zaskoczyły jury bogatą wyobraźnią i  perfekcją wykonania zadań. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli. Serdeczna atmosfera, szczera rozmowa i wymiana doświadczeń z pewnością sprzyjała zawiązaniu nowych znajomości, a nawet przyjaźni.

Małgorzata Marosz - Kochan
Agnieszka Andrejczuk
Agnieszka Struzik


   Druk zwolnień
Czytaj dalej
   Vulcan
Czytaj dalej
   Fanpage świetlicy
Czytaj dalej
   Młodzi Patrioci
Czytaj dalej
   Certyfikat Przejrzystości
Czytaj dalej
   Certyfikat Szkoły
Czytaj dalej
   Certyfikat
Czytaj dalej
   Delf Prim
   Angielski w obrazkach
Czytaj dalej
   Aktywna Tablica
Czytaj dalej