Pierwszaki
Dokumenty
Plan pracy
Dla rodziców
Rada Samorządu Uczniowskiego
Współpraca z zagranicą
Ciekawe strony
Sport i my
O szkole
Archiwum
Patron naszej szkoły
Materiały dla nauczycieli
   Polityka plików Cookie
Czytaj dalej
   YouTube KORCZAK SP45
Czytaj dalej
   BIP
Międzynarodowy Projekt korespondencyjny w języku francuskim


Uczniowie klas 5b oraz 6a przystąpili do projektu korespondencyjnego z jedną ze szkół z Włoch prowadzącą nauczanie języka francuskiego już od najmłodszych klas szkoły podstawowej.

Uczniowie będą wymieniać się doświadczeniami, poznawać swoje kultury, obyczaje, kuchenne specjały, życie codzienne, rozrywki praktykując przy tym język francuski, który obok języka angielskiego jest najczęściej używanym i nauczanym językiem nie tylko w Europie.

To doświadczenie łączy w sobie praktykę, zabawę, ciekawość i otwartość na innych a przede wszystkim stanowi dodatkową motywację do wzmożonej pracy nad językiem. Pisanie jest coraz większym wyznaniem dla młodego pokolenia, nieprzyzwyczajonego do tej formy językowej ekspresji.

Wraz z listami, które przysłali nam nasi włoscy koledzy, otrzymaliśmy od nich miłą niespodziankę „ un petit cadeau de Noël” w postaci różnorodnych ozdób świątecznych.

Teraz pałeczka jest po naszej stronie by indywidualnie przygotować odpowiedzi, zdjęcia a także drobne walentynkowe niespodzianki dla nowych włoskich kolegów.

mgr Joanna Szymik-Kurach


   Druk zwolnień
Czytaj dalej
   Vulcan
Czytaj dalej
   Fanpage świetlicy
Czytaj dalej
   Młodzi Patrioci
Czytaj dalej
   Certyfikat Przejrzystości
Czytaj dalej
   Certyfikat Szkoły
Czytaj dalej
   Certyfikat
Czytaj dalej
   Delf Prim