Pierwszaki
Dokumenty
Plan pracy
Dla rodziców
Rada Samorządu Uczniowskiego
Współpraca z zagranicą
Ciekawe strony
Sport i my
O szkole
Archiwum
Patron naszej szkoły
Materiały dla nauczycieli
   Polityka plików Cookie
Czytaj dalej
   YouTube Korczak
Czytaj dalej
   BIP
Korczak szkołą partnerską Ambasady Francji

KORCZAK SZKOŁĄ PARTNERSKĄ AMBASADY FRANCJI, INSTYTUTU FRANCUSKIEGO

 I POLSKIEGO STOWARZYSZENIA – EUROPA JĘZYKÓW I KULTUR

Dnia 6 października 2015 roku o godzinie 14:00 odbyła się w  szkole- SP 45 im. J. Korczaka, uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy Instytutem Francuskim w Warszawie, Urzędem Miejskim w Sosnowcu, Szkołą Podstawową nr 45 oraz Polskim Stowarzyszeniem – Europa Języków i Kultur.

W uroczystości tej wzięło udział wielu znamienitych gości- między innymi pan Stanislas Pierret- radca do spraw współpracy kulturalnej w Ambasadzie Francji i dyrektor Instytutu Francuskiego w Warszawie, pan Xavier Wasson- attaché ds. współpracy edukacyjnej Ambasady Francji, pan Zbigniew Byszewski- pełnomocnik prezydenta ds. edukacji, pani Halina Widła- wicedyrektor Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych gimnazjów.

Każda ze stron umowy o współpracy zobowiązała się do promocji nauczania języka francuskiego. Dodatkowo, na mocy porozumienia SP 45 stała się placówką szkolną- ośrodkiem przygotowującym do egzaminu Delf oraz szkołą partnerską Ambasady Francji, Instytutu Francuskiego z siedzibą w Warszawie oraz Polskiego Stowarzyszenia Europa Języków i Kultur.

 Czteroletnia już tradycja przygotowywania uczniów uczących się języka francuskiego do zdawania międzynarodowego certyfikatu Delf, bardzo wysokie wyniki na egzaminie oraz zaangażowanie w ogólnopolskie projekty zaowocowały dostrzeżeniem wkładu pracy naszej szkoły w promocję języka francuskiego. Jest to wielkie wyróżnienie dla naszej szkoły bowiem otrzymaliśmy je jako jedyna szkoła podstawowa na Śląsku- mówi nauczycielka i inicjatorka tego przedsięwzięcia p. Agnieszka Paciej-Motyl.   Mam 6 lat
Czytaj dalej
   Fanpage świetlicy
Czytaj dalej
   Certyfikat Przejrzystości
Czytaj dalej
   Certyfikat Szkoły
Czytaj dalej
   Certyfikat
Czytaj dalej
   Delf Prim
   Tauron
Czytaj dalej