Pierwszaki
Dokumenty
Plan pracy
Dla rodziców
Rada Samorządu Uczniowskiego
Współpraca z zagranicą
Ciekawe strony
Sport i my
O szkole
Archiwum
Patron naszej szkoły
Materiały dla nauczycieli
   Polityka plików Cookie
Czytaj dalej
   YouTube KORCZAK SP45
Czytaj dalej
   Klub czytelniczy
Czytaj dalej
   Facebook SP45
Czytaj dalej
   Wolontariat szkolny
Czytaj dalej
   BIP
Korczak szkołą partnerską Ambasady Francji

KORCZAK SZKOŁĄ PARTNERSKĄ AMBASADY FRANCJI, INSTYTUTU FRANCUSKIEGO

 I POLSKIEGO STOWARZYSZENIA – EUROPA JĘZYKÓW I KULTUR

Dnia 6 października 2015 roku o godzinie 14:00 odbyła się w  szkole- SP 45 im. J. Korczaka, uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy Instytutem Francuskim w Warszawie, Urzędem Miejskim w Sosnowcu, Szkołą Podstawową nr 45 oraz Polskim Stowarzyszeniem – Europa Języków i Kultur.

W uroczystości tej wzięło udział wielu znamienitych gości- między innymi pan Stanislas Pierret- radca do spraw współpracy kulturalnej w Ambasadzie Francji i dyrektor Instytutu Francuskiego w Warszawie, pan Xavier Wasson- attaché ds. współpracy edukacyjnej Ambasady Francji, pan Zbigniew Byszewski- pełnomocnik prezydenta ds. edukacji, pani Halina Widła- wicedyrektor Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych gimnazjów.

Każda ze stron umowy o współpracy zobowiązała się do promocji nauczania języka francuskiego. Dodatkowo, na mocy porozumienia SP 45 stała się placówką szkolną- ośrodkiem przygotowującym do egzaminu Delf oraz szkołą partnerską Ambasady Francji, Instytutu Francuskiego z siedzibą w Warszawie oraz Polskiego Stowarzyszenia Europa Języków i Kultur.

 Czteroletnia już tradycja przygotowywania uczniów uczących się języka francuskiego do zdawania międzynarodowego certyfikatu Delf, bardzo wysokie wyniki na egzaminie oraz zaangażowanie w ogólnopolskie projekty zaowocowały dostrzeżeniem wkładu pracy naszej szkoły w promocję języka francuskiego. Jest to wielkie wyróżnienie dla naszej szkoły bowiem otrzymaliśmy je jako jedyna szkoła podstawowa na Śląsku- mówi nauczycielka i inicjatorka tego przedsięwzięcia p. Agnieszka Paciej-Motyl.   Druk zwolnień
Czytaj dalej
   Vulcan
Czytaj dalej
   Fanpage świetlicy
Czytaj dalej
   Młodzi Patrioci
Czytaj dalej
   Certyfikat Przejrzystości
Czytaj dalej
   Certyfikat Szkoły
Czytaj dalej
   Certyfikat
Czytaj dalej
   Delf Prim
   Angielski w obrazkach
Czytaj dalej